Çıkış

Hayatınızın anlamını idrak etmek ve kişiliğinizin derinliklerini keşfetmek için 2500 yıllık Kadim Maya Takvimi'nden rehberlik alın.

Doğum Tarihiniz

Doğdunuzda Güneş Doğmuş muydu?

(Bilmiyorum)    

Dogum yili hatali

Günes bilgisi seçilmemis

Dogum dakikasi hatali

Dogum saati hatali

Gece
Bugün iş değiştirmek, ikametgâh veya ülke değiştirmek gibi konularda hayatta yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Eğer olaylar sizin için iyi gitmiyorsa, bu gidişatın değişmesini dilemek ve hayatınızı en baştan yenilemek için adım atmak iyi bir fikirdir. Bu sayede yaşamınızdaki paniği ortadan kaldırmak ve takıntıları durdurmak mümkün olacaktır.

 

Kötü niyetli insanlarla başa çıkmak, güzel düşüncelere ulaşabilmek ve adaleti sağlayabilmek için uygun bir gündür. Bugün insanlık için yeni bir şafak dileyin. Bu sayede hayatımızı daha iyi sürdürebiliriz.
Timsah
 

Timsah Yenilik Trekenası

Genellikle yeni şeyler bizi heyecanlandırır. Yeni teknolojiler, yeni arkadaşlar, yeni bir iş, yeni bir yuva. Bugün yeni bir başlangıç olduğu için tüm Maya dünyasında bir kutlama olacağını düşünebilirsiniz. Ama gerçek bu değil.

Bunun iki nedeni var.

Birincisi, Maya halklarının hepsi için Imix (Timsah) Kutsal Tzolkin’in ilk günü değldir. Mesela Kiçe Maya Tzolkinin ilk günü olarak 8 Batz (Chuen – Maymun) gününü kutlarlar. Bununla beraber başka bazı Maya toplumları 1 Timsah gününü kutlamayı seçerler. 

İkinci ve daha önemli neden, Mayalara göre zamanın döngüsel olması, yani başlangıç ve bitiş olmaması. Son Tzolkin döngüsü diye bir şey yok, son tarih yok, ne 28 Ekim 2011 ne de başka bir tarih. Böyle bir sondan bahsetmek imkansız çünkü Mayalar takvimlerini bu şekilde kullanmıyorlar. Trekanalar sona ermeyen bir zaman koreografisi yaratarak birbirlerini tekrar ederler. Kutlamalar kutsal, döngüsel ve zamansız olanı onurlandırmak içindir. Sayılar ve burçların ise elbette bir anlamı vardır ve başlangıçlar ve bitişlerden daha önemli olan asıl bu anlamlardır.

Imix yani Timsah yeni fikirler ve eylemlerin başlatıcısıdır, Doğu enerjisinin parlak bir burcudur. Önümüzdeki 13 günü o yönetecek ve onun zinde varlığı bilinciniz tarafından süzülürken çok fazla iş tamamlamaya çalışmayın. Aslında Mayalar bugünde çok fazla çalışmamaya özen gösterirler çünkü Timsah onlar için gerçekliğin derin, vizyoner yönünü yansıtan zorlayıcı bir gündür. Bu, Carl Jung’un kollektif bilinçaltı kavramı ile açıklanır. Bu önümüzdeki zamanı kişisel ve profesyonel yolculuğunuzun yeni safhasını planlamak, vizyonlarınızı, hayallerinizi ve hedeflerinizi yenilemek ve zamanı geldiğinde ilk adımı atmaya hazırlanmak için kullanın.

 

 

Maya Takviminin websitenizde gözükmesini istiyorsanız kutunun içindeki kodu kopyalayarak sitenizin içine yerleştirebilirsiniz.
Script :
Paylaş